Pieniądz rządzi światem

Zdolność kredytowa - jak ją poprawić?

stopa procentowa

Gdy składamy wniosek o kredyt w banku zostajemy poddani ocenie. Bank ocenia naszą zdolność kredytową, czyli nasze finansowe możliwości terminowej spłaty wnioskowanego kredytu. Gdy w ocenie banku nasza zdolność kredytowa jest niewystarczająca to bank obniży kwotę pożyczki jaką zgodzi się nam udzielić albo w ostateczności odrzuci nasz wniosek o kredyt. Jeśli planujemy w przyszłości zaciągnąć większą pożyczkę, na przykład na kupno domu jednorodzinnego to powinniśmy już teraz poprawić własną zdolność kredytową.

Jednak nie jest to proste zadanie, ponieważ nasza zdolność kredytowa jest zależna przede wszystkim od wysokości naszej pensji, a mimo wszystko mało kto może liczyć na podwyżki w pracy. Na szczęście zdolność kredytowa jest także zależna od innych czynników, na które mamy wpływ. Niezwykle istotna jest historia kredytowa, czyli to jak spłacaliśmy wcześniejsze kredyty. Gdy chcemy wypaść dobrze przed bankiem to nie możemy dopuścić do żadnych opóźnień w spłacie comiesięcznych rat pożyczek. Jeśli do tej pory nie korzystaliśmy z pożyczek to powinniśmy zaciągnąć nawet niewielki kredyt na dłuższy czas, żeby stworzyć dobrą historię kredytową.

stopa procentowa

Gdy jednak brakuje Ci czasu na polepszenie swojej zdolności kredytowej to warto zaznajomić się z pożyczką Soho, która nie wymaga zdolności kredytowej. Wszelkie informacji na temat tej pożyczki możesz znaleźć w witrynie: pozabankowiec.pl/468/soho-credit-opinie-klientow/.

Szanse na kredyt bankowy możemy także poprawić poprzez uruchomienie rachunku bankowego w banku, w którym będziemy starali się o pożyczkę. Oczywiście tego typu rachunek powinien być aktywny, oznacza to że powinny na niego wpływać nasze wszystkie dochody.

Jeśli będziemy stosować się do przedstawionych zasad to możemy znacząco powiększyć nasze szanse na otrzymanie pożyczki.